Roztańczone Jarzębinki | Bielskie Centrum Kultury
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz

Current Size: 100%

Roztańczone Jarzębinki

W Domu Muzyki zaprezentował się Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki. W barwnym, tanecznym spektaklu wzięło udział ok. 100 jarzębinkowych tancerek.

Jarzębinki zostały założone w 1986 roku. Obecnie w zespole tańczy już kolejne pokolenie, często przyprowadzane na próby przez mamy, które kiedyś tańczyły w Jarzębinkach. W Bielsku-Białej zaprezentowały się wszystkie grupy Jarzębinek - od tych najmłodszych, czteroletnich dzieciaków, do tancerek w wieku icealnym, wystepujących od wielu lat i pokazujących skomplikowane etiudy taneczne.

Na bielskiej scenie zaprezentowały choreografie nagradzane na wielu przeglądach, ale często prezentowane przez nowe tancerki, przechodzące do kolejnej grupy, albo dopiero zaczynające swoją przygodę z Jarzębinkami. Jak w kalejdoskopie zmieniały się stroje, taneczne style i twarze na scenie.

Tradycyjnie - widownia wrzucała pieniądze do puszki, na potrzeby zespołu. Na koniec, nie obyło się bez łez przy podziękowaniach dla Barbary Komarnickiej - Drużbicz i jej asystentki aleksandry Komarnickiej - Drużbicz oraz pozostałych członków zespołowej ekipy. Były też pożegniania dziewczyn kończących swoją przygodę z Jarzębinkami.

mk
Zakopower & Atom String Quartet Bajkowo i musicalowo