(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz

Current Size: 100%

Richard Bona i muzycy z Kuby

28  kwietnia, na jedynym koncercie w Polsce, w Domu Muzyki wystąpi Richard Bona wraz z Mandekan Cubano.

Pozornie lekki głos, niesamowity kunszt gry na basie, wyjątkowa umiejętność pisania i aranżowania piosenek oraz zdolność uczenia się gry na praktycznie dowolnym instrumencie przez obserwowanie czynią Richarda Bonę rzadkim typem afrykańskiego artysty o przekraczającej granice kulturowe reputacji. Jego nowy album jest kompilacją sztukiinspirowanej wspólnym dziedzictwem, bogatym folklorem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki i Kuby. Usiądź wygodnie i doświadcz sztuki mającej cel, starannie przygotowanej przez Richarda Bona i Mandekan Cubano fuzji dźwięków, która łączy kultury poprzez zdolność przemawiania uniwersalnym językiem muzyki.
Muzyka to więcej niż tylko komunikat zawarty w melodii, to wylew uczuć czyjejś duszy wyrażony w głęboko osobisty sposób - właśnie taką rolę pełni "Heritage". Jest oknem
muzycznej sprawności Bony i Mandekan Cubano na lata przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie historii. Choć to pierwszy afro-kubański album Bony, nie jest to jego pierwsze przedsięwzięcie na scenie muzyki afrykańskiej - to raczej kulminacja dziesięcioleci doświadczenia w różnych gatunkach, tworząca wiarygodną ekspresję kultury poprzez dźwięk. Zachowując tradycje zachodnioafrykańskich niewolników Cabildo, Bona i Mandekan Cubano przenoszą muzykę, taniec, rytuały i przekazywaną ustnie historię z wyspy do Twojego domowego zacisza. Czerpiące inspirację u swych korzeni motywy utworów Bony poruszają kwestie międzynarodowe i odzwierciedlają jego pragnienie wykorzystania muzyki do zajęcia stanowiska w sprawie ciemiężonych bądź zapomnianych kultur, których przedstawiciele tak walecznie torowali drogę życiu, którym obecnie żyjemy.

"Heritage" BONA& Mandekan Cubano.

Richard Bona (bass & vocals)
Ludwig Afonso (drums)
Osmany Paredes (piano)
Luisito Quintero (percussion)
Roberto Quintero (percussion)
Rey Alejandro (trombone)

"Heritage" BONA& Mandekan Cubano. Dom Muzyki BCk, 28 kwietnia, g. 18.00 Bilety w cenie 150 zł. R+

mk
AL DI MEOLA w Bielsku-Białej Maryla Rodowicz