Parada sylwestrowych przebojów

Kilkadziesiąt hitów muzyki operowej, operetkowej, filmowej i współczesnej złożyło się na sylwestrowy koncert w Domu Muzyki.

Orchestra New Opera Kiev prowadzona przez Serhija Golubnychija towarzyszyła solistom polskim i ukraińskim. Tego wieczoru bielską publiczność zachwycali Irina Kasyanchick -  sopran, Katherina Cimbaliuk - mezzosopran, Karolina Leszko -  wokal, Oleksandr Łos -  kontratenor, Andrij Kirylov  - tenor, Serhij Makiienko  -  baryton, Ryszard Morka  - bas, Daniel Cebula – Orynicz  wokal. Nie zabrakło także tańca, za sprawą czwórki znakomitych artystów z Kijowa.

W pierwszej części koncertu więcej było brzmień wiedeńskich, takich kompozytorów jak Strauss, Kalman czy Lehar. Zaśpiewanych często w zaskakujących, bo na przykład oryginalnych wersjach, tam gdzie na polskich estradach przyzwyczailiśmy się do tych zaśpiewanych po polsku. Wielkie owacje wzbudzali właściwie wszyscy soliści, bardzo różnorodni, ale świetnie wpisujący się w repretuar sylwestrowego koncertu. W drugiej części repretuar stał się nowocześniejszy, filmowych, popularny, ale w dalszym ciągu bardzo przebojowy.

O północy życzenia dla wszystkich złożył prezydent Jarosław Klimaszewski, a potem zabrzmiało "szampańskie" Brindisi, prawie pożegnalne Time to say goodbye i finałowy Marsz Radetzky'ego. Rozbawiona publiczność długo jeszcze oklaskiwała artystów.

 

 

 

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu