Muzyczne Święto Niepodległości

Muzyczne obchody 100. rocznicy Odzyskanie Niepodległości rozpoczęły się w Bielsku-Białej tydzień wcześniej, koncertem Mazowsza. Ten weekend przynosi kolejne trzy wydarzenia.

Na koncercie Mazowsza w hali Pod Dębowcem zgromadziło się prawie 3 tys. widzów. Zespół przygotował specjalny program pod tytułem Mazowsze Niepodległej.

 

9 listopada - kolejny muzyczny akord obchodów. W Domu Muzyki koncert Krzyż i Orzeł przygotowany przez Bogusława Morkę. Wystąpiła orkiestra Alla Vienna oraz (obok Morki) Agnieszka Kozłowska oraz Artur Janda. Brzmiały piosenki sprzed lat, powstałe w okolicy roku 1918, z okresu II Wojny Światowej, a także współczesne i prawie współczesne w ciekawych aranżacjach, w wykorzystaniem fantastycznych głosów solistów.

 

 

10 listopada to duży koncert w kosciele w Aleksandrowicach. Dzieło Sebastiana perłowskiego nosiło tytuł Symfonia Niepodległości. Składało się z pięciu części prowadzących nas przez polską historię, w wplecionymi fragmentami kolejnych polskich hymnów, od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego. Całością dyrygował Sebastian Perłowski. Solowe partie śpiewali Wanda Franek oraz Tomasz Rak. Całości towarzyszyły animacje wyświetlane na dużym ekranie nad wykonawcami, prowadzące nas przez historię Polski.

11 listopada - koncert z cyklu Poranek Muzyczny dla dzieci, z częścią muzyczno-patriotyczną oraz gościnnym występem bielskiej formacji Akurat.

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu