Leszek Możdżer i Anna Maria Jopek

Niezwykły koncert w którym zgodnie z zapowiedzią artyści pochylają się nad przypadkiem "słowiańskiej duszy" w światowej muzyce.

Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer - każde z tych dwojga gwarantuje wypełnioną salę Domu Muzyki. Kiedy pojawiają się na scenie wspólnie bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Tak było i tym razem, bo ostatnie bilety sprzedały się kilka miesięcy temu.

Koncert rozpoczęło intro grane solo przez Leszka Możdżera, który pokazał, że fortepian nie ma przed nim tajemnic - bawi się dźwiękami, bombarduje klawisze, żeby zza chwilę zagrać cichutko lekko je muskając, preparuje fortepian, by uzyskać ciekawe brzmienia. Po kilku minutach z ciemności, wraz z delikatną wokalizą wyłania się Anna Maria Jopek, po kilku następnych minutach dołączają pozostali muzycy.

Znakomite "mięsiste" brzmienie towarzyszy widzom do końca koncertu. Pojawiają się najwięsze przeboje Anny Marii Jopek inspirowane muzyką ludową - Szepty i łzy czy Cyraneczka. Prawdziwą perełką jest wokalno-instrumentalny duet z kompozycjami Krzysztofa Komedy, wśród których znalazły się melodia z filmu Prawo i pięść oraz Kołysanka z Dziecka Rosemary.

Anna Maria Jopek podsumowując koncert mówi, że był to bardzo udany wieczór, podsumowujący udany rok, a przy tym jej ostatni koncert w tym roku. Oczywiście publiczność żegna artystów owacjami na stojąco.

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu