(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz

Current Size: 100%

LemON w Bielsku-Białej

Bielski koncert formacji LemON był częścią trasy TU/Etiuda Zimowa. Mistrzowie akustycznych ballad pokazali także mocny, rockowy pazur.

Tego wieczoru śnieg pokrył drzewa wokół Bielskiego Centrum Kultury, a nazwa trasy TU/Zimowa Etiuda odpowiadała w pełni widokom za oknami. Było dokładnie tak jak w zapowiedziach - teatralna oprawa wizualna oraz liryczność przeplatająca się z drapieżnością.

Oprawa świetlna rzeczywiście mogła robić wrażenie. Nieczęsto spotyka się tak dopracowane widowisko wizualne, z użyciem różnego rodzaju efektów, a nawet całą świetlną scenografię w tle. Oprócz tradycyjnych świateł były nawet takie imitujące ciepły blask świec. W jednym z utworów przed zespół opadła biała zasłona, a podświetleni muzycy pokazywali się niczym w japońskim teatrze cieni. Pod koniec na półprzeźroczystym materiale zasłaniającym scenę, wyświetlano wizualizacje.

Cały koncert trwał prawie dwie godziny, a muzyka oscylowała między fortepianowymi balladami, a mocnymi odmianami klasycznego rocka. Zespół brzmiał dynamicznie a jednocześnie selektywnie. Igor Herbut wielokrotnie podkreślał jak miło grać w tak pięknym miejscu i dziękował publiczności za obecność. Fani gromkimi oklaskami nagradzali ballady, entuzjastycznym krzykiem mocniejsze kompozycje. W warstwie lirycznej dominowały opowieści o miłości. Koncert nie mógł się zakończyć inaczej jak owacjami na stojąco.

mk
Celebrate Gospel w Aleksandrowicach PLEBISCYT 2018 - finałowa lista