(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz

Current Size: 100%

Lato z Kulturą i Pożegnanie Lata 2017

1 lipca rozpoczął się cykl koncertów pod nazwą Lato z Kulturą. W soboty odbywają w Parku Słowackiego, niedziele na Rynku starego miasta. Na Pożegnaniu Lata zagrają Jula oraz Hey.

Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult zaprasza na:

LATO Z KULTURĄ 2017

 

Koncerty odbywają się w soboty w Parku Słowackiego i niedziele na Rynku starego miasta (wyjątek - impreza dla dzieci w niedzielę 16 lipca - park Słowackiego). WSTĘP WOLNY

 

1 lipca (sobota) g. 18.00

Bielska Estrada

Działająca pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury grupa estradowa prezentująca folklor polski oraz różnych części świata, oparta na zespole Bielsko. Taniec, muzyka i śpiew.

2 lipca (niedziela) g. 18.00

Orkiestra im. Telemanna

W programie "Muzyczne podróże dookoła świata".  Od muzyki wiedeńskiej do musicalu. Gościnnie wystąpią m.in. Dorota Gibiec-Kurowska, Mariusz Bierzyński.

8 lipca (sobota) g. 18.00

Rozrywkowa Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes.

Z miłości do muzyki klasycznej, filmowej, rozrywkowej...powstała Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes (czyt. le fam, z francuskiego - kobiety). Na co dzień pracują w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im.H.M.Góreckiego. Choć wszystkie kochają muzykę symfoniczną, odczuwają niedosyt innych gatunków muzycznych. Dlatego stworzyły  niewielki zespół, którego pasją jest dobra muzyka. W swym repertuarze posiadają aranżacje muzyki filmowej, rozrywkowej, tanga czy ragtime'y.  Nie zapominają  również o miłośnikach walców, marszów i polek.

9 lipca (niedziela) g. 18.00

Trebunie Tutki & Urmuli

Górale z Podhala i gruzini z Kazbeku w programie zatytułowanym DUCH GÓR.

Podhalańscy Górale spod Giewontu i Gruzini spod Kazbeku, to od wieków ”ślebodni” czyli wolni i niezależni pasterze i wojownicy, niepodlegli, sprawiedliwi, dumni i honorowi. Ich muzyka i mocny, wielogłosowy męski śpiew, będąca dominującą częścią obu kultur, te cechy mocno podkreśla.
„Duch Gór” to projekt w którym po raz pierwszy na jednej scenie spotykają się obie prastare tradycje muzyczne. Projekt tworzą dwa uznane w swoich regionach zespoły – Trebunie Tutki z Zakopanego i Urmuli Quintet z Tibilisi.

15 lipca (sobota) g. 18.00

zespół Sanacja oraz  Bielska Orkiestra Kameralna

Znakomita orkiestra działająca pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury. Dyryguje Sławomir Chrzanowski. W programie polskie przeboje lat 20. i 30. XX wieku.

16 lipca (niedziela) g. 17.00 Park Słowackiego

Impreza dla dzieci - Tralalandia

Zapraszamy wszystkie dzieci: zabawy taneczno-ruchowe oraz konkursy i turnieje z nagrodami,

Koncert + animacje dla dzieci Tunia i Tralalandia. Na scenie Tunia z towarzyszeniem zespołu Włóczykije - piosenki dla najmłodszych i szalona zabawa: zajęcia z pogranicza cyrku, gry i zabawy zręcznościowe, a także skręcanie balonów, gigantyczne bańki oraz tradycyjnie bardzo popularne malowanie twarzy.

 

22 lipca (sobota) g. 18.00

Zespół cygański ROMANCA

Prawdziwy folklor Romów, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Żywiołowe rytmy i sentymentalne pieśni cygańskie, ukazujące styl Romów bałkańskich, węgierskich, hiszpańskich i rosyjskich. Dynamiczne i radosne tańce w wykonaniu młodych i utalentowanych Romów!

23 lipca (niedziela) g. 18.00

Eleni

Znana i lubiana, autorka niepowtarzalnych i ponadczasowych hitów. W Bielsku-Białej zabrzmią zapewne Miłość i wino, Po słonecznej stronie życia, A słońce sobie lśni, Za wszystkie noce.

29 lipca (sobota) g. 18.00

Jacek Wójcicki

Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

30 lipca (niedziela) g. 17.00

zespoły Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Wybrane przez organizatorów, zagraniczne zespoły Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Sonja Marinković z Nowego Sadu (Serbia)
Calabruix z Llucmajor (Hiszpania, Majorka)
Shuakhevi z Shuakhevi (Gruzja, Adżaria)

5 sierpnia (sobota) g. 18.00

Motywy żydowskie w muzyce świata

Darek Wójcik vel Davidek  & Szaweł Lipski Klezmer Quartet w składzie: Szaweł Lipski – fortepian, Przemek Skałuba – klarnet, Grzegorz Gadziomski – skrzypce, Mateusz Chmielewski – akordeon.

Koncert muzyki klezmerskiej „Motywy żydowskie w muzyce świata”  to projekt autorski gdańskiego śpiewaka i aktora Darka Wójcika, to fascynujący efekt jego wieloletnich doświadczeń i poszukiwań własnej osobowości artystycznej. Przez krytyków i publiczność określony mianem „Artysta Charyzmatyczny”. Zaliczany do grona najlepszych wykonawców muzyki żydowskiej w Polsce. …Każda pieśń prezentowana przez charyzmatycznego Darka Wójcika porusza słuchacza szczerością wypowiedzi, budzi autentyczny podziw dla jego kunsztu wokalnego i aktorskiego… Słuchając koncertu publiczność doświadcza nie tylko prostoty biesiadnego utworu, ale jest też świadkiem parafraz jazzowych znanych standardów żydowskich, wykonywanych iście po mistrzowsku przez Szaweł Lipski Klezmer Quartet. W programie m.in. wiązanka z musicalu  „Skrzypek na dachu”, A Idishe Mame, Ajde Jano, Hava Nagila, Kazimierz, Lista Schindlera.

 

 

 

6 sierpnia (niedziela) g. 18.00

Siostry Matkowskie

Siostry Matkowskie, w barwnym programie Romanse w cieniu skrzypiec. Wystąpią z zespołem pod kierownictwem Michała Półtoraka  z Piwnicy Pod Baranami. Zaprezentuje najpiękniejsze romanse cygańskie i hiszpańskie oraz pieśni bałkańskie, a cały spektakl wzbogacony będzie o fascynujący i żywiołowy taniec.

12 sierpnia (sobota) g. 18.00

The Threex

Historia tria rozpoczęła się w bielskiej szkole muzycznej. Potem wszyscy studiowali w Wiedniu. W Japonii młodzi bielszczanie wygrali konkurs muzyki kameralnej. Tworzą muzykę klasyczną wzbogaconą ogromną dawką...humoru..

13 sierpnia (niedziela) g. 18.00

Bielska Orkiestra Dęta

Formacja paradna pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego. Piosenki polskie z okresu międzywojennego, ragtime'y Scotta Joplina, muzyka filmowa, najpiękniejsze marsze świata.

19 sierpnia (sobota) g. 18.00

chór Daniłowa z Moskwy

Niedawno chór z klasztoru Daniłowa (najważniejszej świątyni prawosławnej w Moskwie) wystąpił na festiwalu Sacrum in Musica. Na letnim koncercie zaśpiewają przepięknie opracowane, tradycyjne, rosyjskie melodie ludowe.

20 sierpnia (niedziela) g. 17.00

Szanty na Starówce - Smugglers,  Cztery Refy

Zgodnie z tradycją w czasie wakacji na bielskiej starówce nie może zabraknąć szant, czyli pieśni żeglarzy.

Smugglers to klasycy "morskiej" odmiany folk-rocka. Cztery Refy - zespół działający od 1985 roku. Weterani piosenki żeglarskiej. Ich szanty śpiewają kolejne pokolenia żeglarzy i miłośników szanty.

POŻEGNANIE LATA teren obok hali POD DĘBOWCEM - 27 sierpnia (niedziela) g. 17.00

JULA

Młoda wokalistka zdobyła internetową sławę dzięki swoim amatorskim nagraniom. W ciągu kilku lat utwory autorstwa Juli osiągnęły kilkadziesiąt milionów wyświetleń w Internecie. Do zdobycia rzeszy wiernych fanów wystarczył jej zwykły mikrofon podłączony do komputera. Teraz pora na muzykę "na żywo"


HEY

Legenda polskiej muzyki rockowej.  Jeden z najbardziej cenionych polskich zespołów – nagrali wiele ważnych albumów  i przebojowych piosenek.  Od początku istnienia wokalistką zespołu jest Katarzyna Nosowska.

SPONSORZY GŁÓWNI:

mk
Zakończyły się Dni Bielska-Białej Aga Zaryan świątecznie