(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz

Current Size: 100%

Kroke z Zoharem

KROKE w tym roku obchodzi swoje 25-lecie, a 17 marca odbyła się premiera ich jedenastego autorskiego albumu – „Traveller”. Zespół rusza w trasę z nowym materiałem, aby celebrować swój jubileusz. Jesienne koncerty to promocja albumu „Traveller”, oraz cykl koncertów z gościem specjalnym – Zoharem Fresco – wybitnym perkusjonalistą pochodzącym z Izraela.

Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół.

Peter Gabriel

Kroke na żywo są mrożąco krew w żyłach genialni. To niezapomniane przeżycie. 

Jon Lusk

To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce. 

Nigel Kennedy 

Kroke... Zachwycił się nimi Steven Spielberg, urzekli Petera Gabriela, koncertowali z Nigelem Kennedy.

Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. W ostatnich latach Kroke współpracowało z Nigelem Kennedym, Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Zespól pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

 

Zohar Fresco

 

Urodził się w Izraelu w 1969 roku w rodzinie o tureckich korzeniach. Grę na instrumentach perkusyjnych rozpoczął już w wieku sześciu lat. Z czasem, wraz z własnym rozwojem oraz dzięki charakterystycznemu stylowi gry, stał się perkusistą znanym nie tylko w swoim rodzinnym kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Członek jazzowego trio Możdżer Danielsson Fresco, nagrywa i koncertuje też min. z Rossem Daly, Arą Dinkjian, Philipem Glassem, Ustad Zakir Husian. Na co dzień prowadzi warsztaty muzyczne, z którymi jeździ po całym świecie. Bierze też udział w niezliczonych i różnych projektach muzycznych.

 

Kroke & Zohar Fresco, Dom Muzyki BCK, 15 października g. 18.00. Bilety w cenie 80 zł R+

mk
Festiwal Kompozytorów Polskich 2017 Królewna Śnieżka