Escale Dedale &#8211 francuski teatr piosenki

Zbliża się koncert niezwykłego teatru muzycznego z Francji. Escale Dedale wystąpi 20 października o g. 18 z programem zatytułowanym Cafe Chanson. Zanim artyści wystąpią na żywo, na naszej stronie można posłuchać ich piosenek.

Śpiew, deklamacja, flety celtyckie, fortepian, egzotyczne instrumenty - wspaniale wpisują się zarówno w konwencję klasycznego koncertu jak i kabaretu w francuskim stylu, którego podstawą jest piosenka.

Escale Dedale proponuje podróż przez kontynenty i stulecia: od Szekspira, Erika Satie przez Enzo Enzo, Ferre, Treneta do Brassensa, Seegera, Allesia, Sayat Nova.

Reżyser spektaklu Bernard Colin potrafił wykorzystać odmienne temperamenty i barwy głosów aktorów i wykreował magiczną przestrzeń, w której widz zaczyna marzyć...

Zmysłowa i wyrafinowana interpretacja Michele Kerhoas - poezji M. Duras w piosence Allesia "India Song", jej deklamacja w utworze "Un oiseau sur la tete" czy "Marche nuptiale" Brassensa na długo pozostają w pamięci widzów.

Charakterystyczny głos Pola Huellou, który tak samo zachwyca jak jego wirtuozerska gra na egzotycznych instrumentach i sceniczna charyzma, predestynują artystę nie tylko do interpretacji przebojów, ale także muzyki tradycyjnej.

Wrażliwość wykonawców i rzadko spotykana dzisiaj kultura wykonania oparta raczej na minimalizmie i adekwatnym użyciu środków, a nie na przerysowaniu, sprawiają, że odbiorcy ESCALE DEDALE niepotrzebna jest znajomość rozbrzmiewających w przedstawieniu wielu języków obcych. Słowa piosenek w językach: francuskim, angielskim, bretońskim, niemieckim, ormiańskim są jak nuty celnie trafiające w ucho i serce słuchacza wrażliwego na piękno muzyki i słowa, który doskonale rozumie intencje twórców. Półtoragodzinny spektakl dwudziestu jeden piosenek spina zwartą klamrą wirtuozerski akompaniament J.C. Normanta.

Teatr występuje nie tylko we Francji. Jest zapraszany na koncerty do Polski, Czech, Niemiec i Holandii. W spektaklu biorą udział:

Michele Kerhoas - śpiew, deklamacja, harmonijka ustna

Pol Huellou - śpiew, flet irlandzki, tin whistle, flet poprzeczny, ney, shakuhachi, sanza

J.C.Normant - klawisze

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu