Dumni z BB

Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Miasto Bielsko-Biała oraz BCK – Bielskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Rynek na cykl koncertów #dumnizBB! Początek koncertów o g. 19.00

WSTĘP WOLNY

07.08. Klamka, Pociąg Rock’n’Roll

08.08. Eclipse, Gooral

14.08. Paweł Mikler, Ladies of Power

15.08. New Year's Day – U2 Tribute Band, Grupa Furmana

21.08. Jovi – Jazz is On, Ghostman

22.08. Miss Aicha & Ustronsky Band, Mikrokosmos

28.08. Basia Dratwińska, N.O.T.

29.08. Cumbancheros, DJ DRED

Startujemy o godzinie 19:00. Przewidujemy mnóstwo dodatkowych atrakcji.
Nie może Was zabraknąć!

Klamka

Projekt Klamka tworzą pozytywnie zakręceni muzyczni pasjonaci, dobrzy znajomi, którzy bardzo komfortowo i swobodnie czują się w swoim muzycznym towarzystwie.

W ich interpretacjach usłyszyszymy soul, folk, pop / rock, elektronikę, smooth jazz.

Skład zespołu:
Małgorzata Kujawska-Zemła wokal

Justyna SIS Puchałka – chórki

Dawid Broszczakowski – piano, sample

Antoni Kuzak – Saksofon

Piotr Mędrzak – gitara elektryczna

Patryk Bizukojć – gitara basowa

Michał Dziewiński – perkusja

Pociąg Rock'n'Roll

Zespół powstał we wrześniu 2013 roku w Bielsku-Białej.
Początkowo nastawiony był na granie bluesa, jednak dość szybko muzycy zwrócili się ku dynamicznemu rock’n’rollowi. Inspirację czerpali i nadal czerpią z twórczości tuzów obu gatunków, ale to autorski materiał w języku polskim, wykonywany na koncertach z niesamowitą energią, stał się ich wizytówką. Wlewając w utwory całe swoje serce, dbają o niepowtarzalny klimat i zupełnie świeże spojrzenie na reprezentowany przez siebie styl muzyczny.

Choć wszystko w Pociągu Rock’n’Roll – począwszy od muzyki, poprzez teksty, na samej nazwie skończywszy – można traktować z lekkim przymrużeniem oka, to jednak pod płaszczykiem dowcipu przekaz zespołu niesie głębszy sens. Jego utwory mówią o rzeczach ważnych, nieraz dotykając problemów bliskich każdemu z nas.

W grudniu 2018 roku zespół własnym sumptem wydał swoją pierwszą płytę długogrającą, czym otworzył nowy rozdział swojej historii.

Skład zespołu:
Konrad Nycz – gitara

Tomasz Lenartowicz – gitara

Leszek Pochopień - gitara basowa

Tomasz Brańka – perkusja

Adam Kobierski – instrumenty klawiszowe

Mateusz Biernat – saksofon

Krzysztof Duraj – trąbka

Bartłomiej Golec – puzon

Zbigniew Kruczek – wokal

Eclipse

To zespół, który podtrzymuje dobre tradycje muzyki granej na żywo. Tworzą go profesjonalni muzycy, którzy współpracując przy wielu projektach, połączyli swoje siły. Charakteryzuje ich ogromna energia, doświadczenie, profesjonalizm, a nawet układy taneczne!

Muzycy Eclipse to ludzie z pasją, którzy kochają to co robią i zajmują się muzyką na co dzień.

Świadczą o tym liczne udziały w programach telewizyjnych, międzynarodowych festiwalach, koncertach na jednej scenie z przodującymi gwiazdami polskiego i zagranicznego rynku muzycznego m. in. Andreą Bocellim, Garou, Margaret, Justyną Steczkowską, Stanisławem Soyką, Afromental, Kasią Cerekwicką czy Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

 

Skład zespołu:

Paulina Wirska – wokal

Krzysztof Kaczor – wokal/gitara

Kuba Jagiełka – perkusja

Tomasz Kinecki – perkusjonalia

Radosław Wysogląd – akordeon/saksofon

Marcin Majcherek – bass

Sławomir Warsiński – keyboard

Tomasz Madzia – gitara

Gooral

To jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną.
Zagrał około tysiąc żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in. na : Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Orange Warsaw czy Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość państw europejskich. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno.
Artysta wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się Opener na swoje 10-lecie. Wydał niedawno długooczekiwaną płytę Ethno Elektro 2, na której można usłyszeć Stanisława Leszczyńskiego czy Macieja Szymonowicza. Obecnie, zainspirowany klimatami downtempo i oriental, tworzy dużo nowej muzyki w tej stylistyce.

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu