Aktualności

Plebiscyt - DECYDUJĄCA FAZA

Rozpoczynamy III i ostatni etap naszego plebiscytu. Wybierają Państwo artystów którzy wystąpią w Bielsku-Białej w roku 2020.

W konkursowych "szrankach" pozostało już niespełna 50 wykonawców.

czytaj więcej

Pat Metheny SIDE EYE

Marcin Kydryński prezentuje: Siesta w Drodze PAT METHENY - SIDE EYE w/ James Francies & Marcus Gilmore. Bielski koncert odbędzie się 8 czerwca 2020 r. o g. 19.00. w kościele w Aleksandrowicach. JUŻ W SPRZEDAŻY

czytaj więcej

Jazzowa Jesień 2019

Zapraszamy na Jazzową Jesień  w Bielsku-Białej. Festiwal odbędzie się w dniach 12-17 listopada.

 

czytaj więcej

Poranek Muzyczny dla Dzieci - październik 2019

SuperWirtuozi wracają z wakacji i zapraszają na swój pierwszy koncert z nowej serii, zatytułowany „W 60 minut dookoła świata”.
Pełna entuzjazmu Melcia natychmiast chce podzielić się przygodą jaką w trakcie wakacji przeżyła. Wraz z nowopoznanym przyjacielem Maurice Ravelem podróżują dookoła bajkowego świata, poznając przy tym różne gatunki tańców.

czytaj więcej

Siesta w drodze - LUCIBELA

Zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista, śpiewając piosenki Cesarii, Titiny, Bany. Nieuchronnie, jak wszyscy artyści kabowerdyjscy, chciała sprawdzić się w Lizbonie. Jesienią dotrze do Bielska-Białej - LUCIBELA.

czytaj więcej

Historia obiektów Bielskiego Centrum Kultury

Obecny Dom Muzyki pod koniec XIX wieku należał do najpiękniejszych sal tej części Monarchii Austro-Węgierskiej. "W zależności od potrzeby to była albo restauracja, albo sala koncertowa, albo odbywały się tutaj różnego rodzaju wystawy."

czytaj więcej

Ray Wilson w Bielsku-Białej

12 grudnia Ray Wilson wystąpi w Domu Muzyki. W tym roku mija 20 lat od rozpoczęcia kariery solowej przez tego szkockiego wokalistę.

czytaj więcej

Koncert Galowy z okazji Święta Niepodległości

Podczas koncertu (10 listopada) wykonane zostaną pieśni patriotyczne, utwory rozrywkowe stanowiące kanon polskiej popkultury oraz utwory najwybitniejszy polskich kompozytorów. Przedstawimy obrazy filmowe oraz wizualizacje najważniejszych wydarzeń z historii Polski od lat 20 zeszłego stulecia, do czasów współczesnych.

czytaj więcej

spektakl DOBRZE SIĘ KŁAMIE g. 17.00 i 20.00

Dobrze się kłamie - astronomicznie zabawny spektakl o układach międzyludzkich

Spektaklove i producenci komediowych hitów “Boeing Boeing”, “Imię”, “Ludzie inteligentni” sięgają po przebój kinowy “Jak dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Ten kameralny komediodramat jest jednym z największych sukcesów kasowych 2016 roku.

czytaj więcej

KONCERT WIEDEŃSKI

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący
na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady.

czytaj więcej

Queen Symfonicznie

9 lutego 2020 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Bielska. Rok po ostatnim wyprzedanym koncercie, projekt wystąpi w Bielskim Centrum Kultury w składzie powiększonym o 4 muzyków. Dotychczasowy repertuar nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom.

czytaj więcej

Grzegorz Niemczuk

W roku 2020 będziemy obchodzić 250-lecie urodzin Ludwika van Beethovena. Z tej okazji w Domu Muzyki beethovenowski repertuar wykona Grzegorz Niemczuk.

czytaj więcej

Strony

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu